Montaż paneli ściennych w Bielsku cennik, Układanie paneli ściennych Bielsko cena, tani montaż paneli ściennych MDF i PCV, panele ścienne Wykończenie ściany i sufitu panelami ściennymi szybko. Monter z Bielska-Białej.

Montaż paneli ściennych w Bielsku-Białej (MDF i PCV)

Czym są panele ścienne?
Zalety i wady paneli sciennych
FAQ panele ścienne częste pytania i problemy
KONTAKT Z NAMI


panele ścienne Każdy kto zna zalety paneli podłogowych doceni również zalety paneli ściennych. Panele ścienne są doskonałym uzupełnieniem podłogi z paneli. Największą chyba zaletą paneli ściennych jest to, że do ich montażu nie wymaga się prostych ścian (na pewno panele scienne docenią mieszkańcy starych bloków, gdzie wszystkie ściany są krzywe :-). Panele można układać wprost na nieotynkowanych ścianach co powoduje, że jest to bardzo szybki sposób na ich wykończenie. Panele potrafią skutecznie zastąpić bardzo modne regipsy do tego odpada nam koszt tynku, który jest niepotrzebny. Jest to też czysty sposób na remont, wystarczy pozamiatać wióry po pile i efekt gotowy. Panele ścienne układa się na drewnianej konstrukcji co powoduje powstanie pomiędzy panelem a ścianą pustej przestrzeni. Zalet tej "pustki" nie trzeba szukać daleko. Na pewno doceni ją elektryk który będzie mógł ułożyć przewody za panelami bez konieczności kucia w ścianach. Do tego panele ścienne wytłumiają dźwięki oraz pełnią rolę termoizolacji. Sposób w jaki boazeria z paneli ściennych jest montowana, pozwala je montować na ścianach pochyłych (poddasza) a nawet na suficie, tworząc pseudo podwieszany sufit wraz ze wszystkimi jego zaletami (np.halogeny).
Znamy te zalety i dlatego polecamy montaż paneli ściennych. Układanie paneli ściennych w Bielsku proponujemy w bardzo przystępnych cenach.
Paneli sciennych nie zaleca się układać w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Są jednak wyjątki od tej reguły. Panele ścienne PCV doskonale zastępują glazurę. Mają te same zalety co płytki ceramiczne (może poza długowiecznością) a ich montaż jest o połowę tańszy niż montaż glazury. Zabezpieczenia wymaga jedynie konstrukcja nośna, ponieważ jest z drewna. Konstrukcję zabezpieczamy drewnochronem i gotowe :-).
Z panelami ściennymi możemy się często spotkać w szelkiego rodzaju biurach. Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób wykończenia biura.


Zalety paneli ściennych:

  • Są ładne, estetyczne i nowoczesne,
  • Stosunkowo łatwy montaż możliwy na nierównej ścianie,
  • Są trwalsze niż tapeta lub farba,
  • Łatwo utrzymać czystość, panele można myć,
  • Są bardzo tanie i nie wymagają konserwacji,
  • Wytłumiają dźwięki i pełnią rolę termo-izolacji,
Wady paneli ściennych:
  • Są z materiałów drewnopochodnych więc są łatwopalne,
  • Nie można ich montować w pomieszczeniach narażonych na wilgoć (wyjątek panele PCV),
  • więcej nie ma :-).FAQ Panele ścienne - częste pytania i problemy:

Ile kosztują panele na ścianę? Sprawdź kosztorys online
Ile zapłacę za remont ściany? Sprawdź kosztorys online
Czy panele ścienne nadają się do łazienki?
Tak, pod warunkiem użycia paneli ściennych PCV oraz zabezpieczenia kostrukcji nośnej odpowiednim środkiem chemicznym.
Czy trzeba wyrównywać ścianę pod panele ścienne?
Nie zawsze. W większości wypadków nie trzeba, ponieważ montaż kostrukcji nośnej powoduje względne wyrównanie ściany.
Czy trzeba usunąć starą boazerię?
TAK. Niestety jest to konieczne aby konstrukcja byla stabilna.
Czy trzeba usunąć starą farbę, płytki ceramiczne lub tapetę?
Nie. Wszelkie warstwy jakichkolwiek okładzin można pozostawić pod warunkiem że jej grubość nie wynosi więcej niż 0,5cm.
Panele ścienne na płyty GK?
TAK. Jednak aby panele trzymały wystarczająco mocno, listwy nośne należy przyczepić do profili znajdujących się wewnątrz ściany z regipsów.


PANELE ŚCIENNE - CENA: