Montujemy kasetony sufitowe, a także sufity podwieszane z kasetonów w biurach, halach lub sklepach - Bielsko-Biała i okolice. Montaż sufitów podwieszanych z kasetonów. Kasetony steropianowe do wykończenia sufitu. Cennik i kosztorys online bez wychodzenia z domu.

Montaż kasetonów sufitowych - Bielsko-Biała

Jakie kasetony sufitowe?
Zalety i wady kasetonów sufitowych
FAQ kasetony sufitowe - problemy i pytania.
KASETONY - KONTAKT Z NAMI


Kasetony Kasetony sufitowe wykonane są z pianki polistyrenowej, potocznie zwanej styropianem lub kasetony dla sufitów podwieszanych 1-1.5cm grubosci układane na ruszcie aluminiowym zawieszonym na stalowych linkach. Układanie kasetonów sufitowych wymaga przede wszystkim dokładności. Podłoże pod kasetony styropianowe klejone również wymaga przygotowania tzw. gruntowanie. Kasetony nie są zbyt trwałe mechanicznie ale nie muszą być. Miejsce układania kasetonów nie jest narażone na uszkodzenia mechaniczne, mowa oczywiście o suficie. Co dają kasetony sufitowe? Są bardzo estetyczne, pozwalają nadać sufitowi ciekawe wzory i fakturę. Dobrze wykonane kasetony sufitowe wyglądają ładnie przez długie lata i nic się z nimi nie dzieje. Układanie kasetonów sufitowych w Bielsku i jego okolicach jest jedną z naszych usług. Układanie kasetonów jest dość proste i można to zrobić bardzo szybko. Możesz pokusić się o samodzielny montaż lub zlecić to nam. Nasz kosztorys ONLINE pozwoli ci wyliczyć koszty takiego remontu samodzielnie.
Kasetony sufitowe mają jeszcze jedną ważną zaletę. Są wykonane ze styropianu co daje lepszą izolację termiczną. Po ułożeniu kasetonów będziemy również mniej słyszeć sąsiadów jeśli mieszkamy np. w blokach osiedlowych.
Jeżeli nadal nie jesteś zdecydowany na wykończenie sufitu kasetonami to polecam panele ścienne, które także można układać na suficie lub płyty gipsowo-kartonowe.
W sklepach lub biurach stosuje się kasetony podwieszane na ruszcie aluminiowym. Ich najważniejsza zaleta to wygoda dla wszelkiego rodzaju instalatorów alarmowych, elektryków, telefonistów sieciowców i innych. Kasetony te nie są na stałe przytwierdzone do podłoża i można je łatwo zdjąć w razie czego, zobaczyć nad sufit, przeciągnąć nowe kable itd. Oczywiście ich montaż jes droższy gdyż trzeba zastosować dodatkowe materiały i technologie montażu.


Zalety montażu kasetonów sufitowych:

 • Są ładne, estetyczne i nowoczesne,
 • Są w różnych wzorach i kolorach,
 • Wytłumiają dźwięki,
 • Ułożenie kasetonów ociepla sufit,
 • Kasetony są bardzo tanie,
 • Montaż kasetonów sufitowych jest szybki.
 • Kasetony można malować.
 • Raczej niepalne.
Wady kasetonów sufitowych:
 • Kasetony mogą żółknąć z czasem szczególnie w domu palacza.
 • W przypadku kasetonów klejonych, trzeba przygotować powierzchnię.
 • Dość kłopotliwe w demontażu (kasetony klejone).FAQ - Kasetony sufitowe - częste pytania i problemy:

Ile kosztują kasetony? Sprawdź cennik online
Ile zapłacę za sufit z kasetonów? Sprawdź kosztorys online
Jaka powinna być powierzchnia pod kasetony?
Pod kasetony klejone powierzchnia powinna być czysta, sucha, odtłuszczona i równa. Odnośnie kasetonów podwieszanych ważne jest jedynie aby sufit był zrobiony solidnie tj. najlepiej z żelbetonu. Dlatego że ruszt aluminiowy dla kasetonów jest zawieszony na linkach stalowych a te z kolej do haków przytwierdzanych za pomocą kołków do sufitu. Aby konstrukcja była stabilna i bezpieczna niezbędny jest mocny sufit.


KASETONY - KOSZTORYS:

Cennik już w krótce
PRZEPRASZAMY