Ściany i sufity podwieszane z regipsów, Suche tynki z płyt gipsowo kartonowych Bielsko. Działowe ścianki gipsowe montaż płyt kartonowo gipsowych kosztorys online. Regipsy - ceny montażu na terenie bielska-białej. Sufity i scianki regipsowe cennik.

Ścianki i sufity podwieszane z regipsów - Bielsko-Biała

Czym są regipsy (suche tynki)?
Suche tynki - zalety i wady
FAQ płyty kartonowo gipsowe problemy i pytania.
KONTAKT Z NAMI


regips Płyta kartonowo gipsowa składa się z gipsu oraz dwóch powłok papieru wzmacniającego po obu stronach płyty. Są różnej grubości oraz wytrzymałości na wilgoć. Montaż regipsów to ostatnio najczęściej spotykany sposób wykończenia surowej ściany. Dzieje się tak dlatego, że efekt wykonanej ściany jest bardzo ładny a samo wykończenie trwa bardzo krótko.
Regipsy to inaczej suche tynki czyli oblicowanie ścian za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Nasza oferta skierowana jest do biur, lokali użytkowych, a także domów jednorodzinnych, mieszkań i innych.
Nie podobają się państwu ściany w waszym domu bo są krzywe i nieprofesjonalnie wykonane? Wszystko da się naprawić za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Po ich montażu ściany będą idealnie gładkie i równe.
A może chcecie państwo wykonać sobie sufit podwieszany i zamontować efektowne i nowoczesne oświetlenie z halogenów? Płyty gipsowe doskonale nadają się do tego celu a sufit wreszcie będzie równy i gładki.
Może mają państwo za duże pomieszczenie, które chcecie podzielić lub odgrodzić. Za pomocą regipsów i aluminiowych profili, ścianka działowa powstanie bardzo szybko i bez większego brudzenia.
Jeśli państwa przekonał mój krótki opis płyt gk to polecam zapoznać się z cennikiem i w prosty sposób obliczyć ceny montażu ścianki działowej, sufitu podwieszanego czy wyrównania ściany za pomocą płyt gk w Bielsku-Białej lub najbliższej okolicy.


Montaż regipsów - zalety:

 • Najszybszy sposób na proste i gładkie ściany czy sufit,
 • Możliwość dowolnego kształtowania ścianek za pomocą profili aluminiowych,
 • Pusta przestrzeń za płytą gipsową daje dodatkowe możliwości,
 • Z w/w powodu świetnie nadaje się do ukrywania instalacji elektrycznych, wodociągowych, C.O.,
 • Bardzo dobrze "znoszą" malowanie,
 • Ściany można dodatkowo wytłumiać lub ocieplać wełną mineralną,
 • Ściana lub sufit nie wymaga specjalnego przygotowania przed montażem,
 • Doskonałe do wykończenia poddaszy i sufitów,
 • Ponieważ są to tzw. suche tynki można je montować o każdej porze roku.
Płyty gk wady:
 • Ceny materiałów jak i robocizny jest stosunkowo duży,
 • Charakteryzują się małą wytrzymałością mechaniczną (dziura po głośnej imprezie).
 • Po zamontowaniu ścianki czy sufitu, pomieszczenie zmniejsza się od 4 do 8 cm.
 • Wrażliwe na wilgoć (są specjalne płyty do łazienek).
 • więcej nie ma :-).FAQ płyty kartonowo gipsowe problemy i pytania:

Ile kosztują regipsy? Sprawdź kosztorys online
Ile zapłacę za suche tynki z regipsów? Sprawdź kosztorys online
jak montować płyty kartonowo gipsowe?
Istnieją różne systemy dla każdego typu montażu. Płyty kartonowo-gipsowe można montować na kleju, na uprzednio utworzonym ruszcie aluminiowym oraz na krokwiach drewnianych (poddasza). Dla sufitu stosuje się aluminiowe konstrukcje jedno lub kilku poziomowe, Dla ścian stosuje się aluminiową konstrukcję słupkową lub nie stosuje się żadnej konstrukcji (montaż na kleju). Do nowych domów gdzie ściany powinny być równe zalecam montaż na kleju lub wykonanie zwykłej szpachli i malowanie, a regipsy stosować na sufit. Do dużych powierzchni sufitu stosujemy konstrukcję aluminiową dwu lub więcej poziomową aby była stabilniejsza. Krawędzie zamontowanych płyt oraz dziur po wkrętach należy oczywiście zagipsować miękkim gipsem (szpachla francuska).
Regipsy na poddaszach a izolacja?
Na poddaszu stosuje się naturalną konstrukcję dachu aby przytwierdzić płyty. Po ułożeniu wełny izolacyjnej, nakładamy folię paroizolacyjną. krawędzie foli dobrze jest uszczelnić silikonem i układać na zakładkę. Jedna ważna rzecz... Po ułożeniu foli w miejscu gdzie będą wkręty (krokwie) przyklej taśmę samo wulkanizacyjną. taśma będzie pełnić dodatkową izolację po przebiciu foli wkrętami.


REGIPSY - CENNIK MONTAŻU: